Beprotiškos vestuvės Nevados dykumoje Užupyje


2019 m. balandžio 1 d., „GODÒ galerija“ Vilniuje sukvietė į vieno žymiausių Lietuvos fotomenininkų Romualdo Požerskio fotografijų parodą „Beprotiškos vestuvės Nevados dykumoje“. Naujoje autoriaus fotografijų serijoje įamžintos poros, žiedus sumainiusios grandiozinio meninio projekto „Degantis žmogus“ metu, kai ribos tarp meno ir gyvenimo visiškai ištirpsta. Apsilankę atidaryme buvo viliojami pasinerti į saviraiškos laisvę ir pasitelktus fantaziją pasijusti tarsi tolimoje dulkėtoje dykumoje.

Melagių ir pokštų dienos proga parodoje apsigyveno Karabaso Barabaso cirko marionetės. Pakibusios šilko juostose jos papasakojo apie jaunavedžių Malvinos ir Pinokio Užupyje rengiamas nuotaikingas ir tikrai beprotiškas vestuves. Į parodos pristatymą susirinkęs nemažas būrys Romualdo kolegų išbandė improvizuotas supynes, dalijosi dykumos smėlio aukso dulkėmis ir kitaip pokštavo.

Parodos lankytojai taip pat gali pamatyti Nevados dykumoje R. Požerskio filmuotą vaizdo medžiagą. „Degantis žmogus“ yra žinomas kaip unikaliausias masinis alternatyvaus meno reiškinys pasaulyje. Tai industrinės pasąmonės, postmodernios technokultūros, archajiškos, mitologijos ir ugnies kulto kratinys, kasmet kviečiantis savęs atsivėrimui, išraiškai, transformacijai, nuostabai. Dykumoje, kylant saulei ar jai nusileidus, persirengę jaunieji ir jų svečiai prisiekia vienas kitam amžina meile.

Parodos atidarymo fotografijomis dalijasi kolegė Greta Skaraitienė. 

GODÒ galerija, Malūnų g. 6A-12, Vilnius. Paroda veiks iki balandžio 27 d., įėjimas nemokamas. Parodos rėmėjas: SONY

 

APIE AUTORIŲ: R. Požerskis yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius. Fotografija profesorius užsiima jau apie keturis dešimtmečius, yra išleidęs daug pripažinimą pelniusių fotoalbumų ir kitų leidinių („Legendiniai Žalgirio vyrai“, „Lietuvos senamiesčiai 1974-1985“ ir kt.), jo parodos eksponuojamos garsiose pasaulio galerijose JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Japonijoje, Čekijoje ir kitose šalyse. Požerskis aštuonis kartus degino žmogaus skulptūrą Nevados dykumoje. Daugiau apie autorių - www.pozerskis.lt.