Lietuvos fotografas vaizdais iš paukščio skrydžio sužavėjo EXPO lankytojus


Rugpjūčio mėnesį Lietuvos paviljonas „EXPO 2017“ pradėjo kviesdamas lankytojus į žinomo šalies fotožurnalisto, panevėžiečio Andriaus Repšio fotografijų parodą „Pajusk skrydžio jėgą“. Jos lankytojai buvo sužavėti Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio ir fotografijomis sukurtomis apsilankymo Kazachstane metu. Nuotraukų pristatymas vyko Lietuvos paviljone Astanoje, tai antroji šalies fotografijų paroda atidaryta šių metų EXPO.

„Visada ieškau kitokių kampų ir netikėtų kompozicijų, atveriančių visai kitokį, magišką, pasaulį. Jame paukščiai tampa plaštakėmis, naktinės karuselės – gėlėmis, valymo įrengimų dumbliai nupiešia portretą, šešėliai atgyja, žirgai virsta drakonais, vanduo – dangumi. Visa tai yra nuostabu!

Labai patinka dronu fotografuoti audras ir audros debesis. Tai ganėtinai pavojinga ir bet kada toks skrydis gali būti paskutinis: siaučia didžiulis vėjas, o skraidyklei leistis tenka jau prapliupus stipriam lietui ar net krušai. Tokios nuotraukos ypatingos – grėsmingi debesys gniaužia kvapą, paskutiniai saulės spinduliai piešia vaizdus. Adrenalinas kyla, o galvoje sukasi viena mintis: jei dronas neatsilaikys prieš gamtos stichiją, visas šis grožis išliks tik mano atminty. Niekam negalėsiu jo parodyti, su niekuo nepasidalinsiu tų magiškų akimirkų žavesiu“, – pristatymo metu sakė Andrius Repšys

Pristatymo dalyvius A. Repšys sudomino pasakojimu apie fotografas kuriamas drono pagalba, Lietuvos vaizdais atsinaujinančios energetikos tematiką ir per savaitę Kazachstane sukurtomis fotografijomis iš paukščio skrydžio. Jose įamžintas ne tik tarptautinės parodos „EXPO 2017“ miestelis, bet ir Karaganda bei joje statomi lietuvių namai, buvusi Kazachstano sostinė Almata ir šalia jos esantys kalnai kurių šešėlių žaismą netikėtomis spalvomis praturtino Didysis Almatos ežeras. Renginyje apsilankė daugelio valstybių EXPO paviljonų komisarai, LR ambasadorius Kazachstano respublikoje Vytautas Naudžius, LR Garbės konsulas Karagandoje Vitalijus Tvarijonas bei gausus EXPO svečių būrys kuriems buvo padovanoti šiai parodai išleisti A.Repšio fotografijų atvirukai su šalies paviljono ženklu.

„Profesionaliai fotografuoti pradėjau dirbdamas miškininku prieš du dešimtmečius. Vėliau įsidarbinau fotoreporteriu dienraštyje, tapau Lietuvos spaudos fotografų klubo nariu. Esu surengęs per 30 personalinių parodų, laimėjęs ne vieną apdovanojimą, tarpe jų keturi „Auksiniai kadrai“. Mėgstamiausia mano tema – ekstremalus sportas. Tapus klubo "Pajusk skrydžio jėgą" nariu, teko pačiam išbandyti ne vieną ekstremalaus sporto šaką – bungee jump, šuolius parašiutu, skrydžius įvairiausiomis priemonėmis, lenktynes.

Visada žavėjo vaizdai iš viršaus. Tik juos įamžinti taip, kaip norėtųsi, ribojo techninės galimybės – lėktuvai nepajėgdavo nusileisti pakankamai žemai, oro balionus vėjas nešdavo nebūtinai ten, kur reikėdavo man. Tikru atradimu, praplėtusiu mano fotopasaulį, tapo dronai, suteikusios neribotas galimybes fotografuoti bet kokiame aukštyje ir bet kokiu atstumu. Dabar jau galiu įgyvendinti visus savo sumanymus.“, – parodos pristatyme rašo A. Repšys

Tarptautinė paroda “EXPO 2017” jau perkopė į antrąją pusę ir organizatorių duomenimis sulaukė daugiau nei 1,7 mln. lankytojų. Skirtingose parodos erdvėse beveik kiekvieną dieną pasirodymus rengia visame pasaulyje pripažinti atlikėjai. Improvizacijos koncertu stebino džiazo legenda Igoris Butmanas, įspūdingą šviesų ir garso šou surengė Dj Steve Aoki. Taip pat savo pasirodymus rengia tokios garsios žvaigždės kaip “Thirty seconds to Mars”, E. Ramazzotti, o Kanados cirkas “Sirque du Soleil” per visą parodos laikotarpį surengė daugiau nei 70 pasirodymų.

Per likusį mėnesį Lietuvos paviljone bus pristatomos lietuvių liaudies tradicijos – savo pasirodymais lankytojus džiugins folkloro ansamblis “Dainava” bei neįprastos sudėties kvartetas “Subtilu-Z”, sudarytas iš lietuviškos birbynės, akordeonų bei perkusijos. Taip pat, atspindint parodos tematiką, mokslo inovacijų technologijų agentūra “MITA” pristatys  Lietuvos indėlį į ateities energetikos vystymą. Paroda EXPO 2017 Astanoje tęsis iki rugsėjo 10 d.

 

Lietuvos spaudos fotografų klubas

Daugiau informacijos: jonas.staselis@gmail.com
arba
Jurga Ribačiauskaitė jurga.ribaciauskaite@am.lt

Andriaus Repšio fotografijos sukurtos Kazachstane