Renaldas Malychas: „Mano Šalies Prezidentas“


2016 metų spalio 25 dieną, Lietuvos Respublikos Seimo rūmų „Vitražo galerijoje“ atidaroma fotografijų paroda „Mano Šalies Prezidentas“, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui. Tai jau antroji fotografo Renaldo Malycho darbų paroda, skirta jo Ekscelencijai Prezidentui Valdui Adamkui.

Pirmojoje parodoje „Kur baigiasi Europa“, atidarytoje Tauragėje 2007 metais, o vėliau eksponuotoje Prezidentūros kolonų salėje, atsispindėjo kadenciją bebaigiančio Prezidento vizitų į užsienio šalis akimirkos.

„Šioje parodoje dauguma užfiksuotų akimirkų dar niekur nepublikuotos. Nuotraukos ne tik iš vizitų į užsienio valstybes, bet ir darbinės akimirkos Lietuvoje, kurias turėjau garbės įamžinti. Labai tikiuosi, kad ši paroda taps gera įžanga į planuojamą išleisti fotografijų albumą, kuris turėtų pasirodyti kitų metų viduryje“, – sako parodos autorius, Renaldas Malychas. Planuojamame albume bus ne tik fotoreportažai iš užsienio vizitų, bet ir autoriaus parašyti straipsniai.

Dirbdamas Tauragės krašto laikraštyje „Tauragės kurjeris“ fotografas turėjo unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip tuo metu buvo vystoma užsienio politika. Valdas Adamkus ne tik pats keliavo, bet ir nemažai pasaulio valstybių lyderių pasitiko Lietuvoje – Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Džordžą Bušą, Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II, Japonijos imperatorių Akihito ir imperatorienę Michik bei daugelį kitų.

Pasak parodos autoriaus, šiemet solidų jubiliejų švenčiantis V. Adamkus visuomet buvo, yra ir bus vakarietiškos politikos pavyzdys: „vartant prieš dešimtmetį darytas nuotraukas istorijos atspalviai sušvinta naujai, pasąmonėje atgimsta garsai, kvapai, ten pasakytos kalbos. Pamenu, su kokiu pakylėjimu Prezidentas vykdavo į svečias šalis ir su kokiu susirūpinimu grįždavo į gimtinę, kurioje netrūko politinių intrigų, ginčų ir rietenų. Nepaisant to, mūsų šalis aktyviai yrėsi link užsibrėžto tikslo – tapo NATO ir Europos Sąjungos nare, tarptautinėje arenoje buvo ne pasyvi klausytoja, o aktyvi diskusijų ir sprendimų priėmimo dalyvė“, – prisimena Renaldas Malychas.

Dauguma parodoje eksponuojamų nuotraukų dar niekur nepublikuotos. Paroda Seime eksponuojama spalio 24 – lapkričio 14 dienomis, ją apžiūrėti kviečiame atvirų durų valandų metu penktadieniais 11–15 val.