Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Kelias į laisvę“


Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Kelias į laisvę“

 

Paminint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Valensijos fotografijos mokykloje ESPAI D‘ART FOTOGRAFIC eksponuojama R. Požerskio paroda „Kelias į laisvę“. Fotografijos pasakoja apie svarbiausius įvykius Lietuvoje - nuo pirmųjų mitingų 1988 metais, akcijas „Apkabinkime Baltiją“ bei „Baltijos kelias“, euforinį „Sąjūdžio“ suvažiavimą, tautinės vėliavos pakėlimą ir nepriklausomybės paminklo atstatymą Kaune, Sibire žuvusių tremtinių palaikų sugrąžinimą į Lietuvą ir tragiškus 1991 sausio įvykius. R. Požerskio fotografijų archyvas apie 1988-1993 metų Lietuvos istoriją sudaro virš 20 000 juodai baltų ir spalvotų kadrų.

Paroda „Kelias į laisvę“ buvo atrinkta į prestižinio tarptautinio Valensijos fotožurnalistikos ir dokumentinės fotografijos festivalio PHOTON 2020 metų programą. Festivalis yra Photo Europe Network partneris, taip pat priklauso Ispanijos fotografijos festivalių asociacijai. PHOTON organizatoriai įvertino R. Požerskio darbų dokumentinę svarbą ir planavo šių metų festivalio inauguraciją būtent šia paroda. Dėl Covid-19 festivalis perkeltas vėlesniam laikui.

R. Požerskio parodai „Kelias į laisvę“ anotaciją parašė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Paroda „Kelias į laisvę“

Parodą organizavo Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje, Ispanija.

Paroda atidaryta nuo lapkričio 6 d. iki 2021 m. sausio 13 d. Vėliau ji bus perkelta į Valensijos viešąją biblioteką.

Pranešime naudojamos Romualdo Požerskio fotografijos.

Daugiau informacijos:

https://comarcalcv.com/el-fotografo-lituano-romualdas-pozerskis-inaugura-su-exposicion-camino-hacia-a-la-libertad/?fbclid=IwAR1OH-IoXx5eA5lp1POjtE5l9LHQQ9IHT_dsOMCBmMejBBl2xD4UOwScEGg

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=974316936422621&id=100015329717962