Startavo konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2020“


(Justino Auskelio )

Jau 19 metus organizuojamas konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ skelbia naują startą ir kviečia visus spaudos fotografus dalyvauti bei pateikti savo nuotraukas iki šių metų vasario 10 d. Spaudos fotografija turi sudominti tuo kas vyksta mūsų pasaulyje, atskleisti gyvenimo problemas bei įvykius, juos perteikdama subtiliais ir daugiasluoksniais vaizdais. Fotožurnalistika svarbi šalies kultūrai ir istorijai ne tik suteikiama vizualine informacija apie įvykius, naujienas ir kasdienį gyvenimą, bet ir kvietimu į kritinį diskursą apie vizualinės kultūros įtaką pasaulio pažinimui bei suvokimui.

 

Konkursui pateiktas pavienes fotografijas bei nuotraukų serijas vertins kompetentinga tarptautinė konkurso komisija, kurią sudaro profesionalūs fotografai: Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė – Matuliauskė bei režisierė, jaunojo kūrėjo premijos laureatė Aistė Žegulytė.

 

Šiais metais konkursiniai darbai laukiami šiose kategorijose: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“, „Fotopasakojimas“. Visi konkurse dalyvaujantys autoriai rinks geriausią fotografiją, už kurią jau 12 kartą bus įteiktas „Kolegų prizas“. Konkursas yra atviras visiems Lietuvoje gyvenantiems ir žiniasklaidoje dirbantiems ar su ja bendradarbiaujantiems fotografams.

 

„Kasmet pildomos konkurso taisyklės bei aukščiausių pasaulinių standartų laikymasis padėjo išlaikyti visuomenės pasitikėjimą šio konkurso fotožurnalistikos darbais. Šiais laikais ypač aktualu, kad nebūtų manipuliajama turiniu, o pati fotografija kuo tikroviškiau perteiktų fiksuojamą momentą. Šiandien profesionalaus fotožurnalisto vaidmuo yra svarbesnis nei bet kada anksčiau – jis turi eiti pirma kasdienio gyvenimo įvykių, fiksuodamas tai, ko žmogaus akis nemato arba nepastebi ir greitai besikeičiančio pasaulio aktualijas vizualine kalba išsigryninti savo darbuose.“ – sako Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas ir ilgametis konkurso organizatorius Jonas Staselis.

 

Šį tradicinį nacionalinį konkursą nuo 2002 metų rengęs VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas nuo 2020 metų konkurso organizavimo įgaliojimus perduoda Lietuvos žurnalistų sąjungai ir jos „Spaudos fotografų“ skyriui bei Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai. Šių metų konkursas vyks dar bendradarbiaujant visom trim organizacijom, kad konkurso rengimo ir realizavimo perdavimas vyktų sklandžiai, o rengiant parodą bei „Auksinio kadro“ apdovanojimų ceremoniją jungiasi ir įvykių rinkodaros agentūra „Agency UP“, užtikrinsianti renginio organizavimą ir komunikaciją.

 

Vienas pagrindinių Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ tikslų yra skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai vizualiai informuoti apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje. Kartu ieškant bei atskleidžiant naujus fotografijos srities talentus, tęsiančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas šiuolaikinėmis formomis. Tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Kviečiame visus prisidėti kuriant ir plėtojant išskirtinį Lietuvos vizualinės istorijos metraštį ateities kartoms.

 

Norintys susipažinti su konkurso taisyklėmis ir pateikti savo darbus daugiau informacijos gali rasti: http://lzs.lt/lt/naujienos/fotografija/skelbiamas_nacionalinis_fotozurnalistikos_konkursas_lietuvos_spaudos_fotografija_2020.html  

 

 

Lietuvos spaudos fotografų klubas

 

 

Justino Auškelio nuotraukos

 

-----------------------------------------------

 

Kontaktai pasiteiravimui:

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis

Tel.nr.: +37069921807