Startuoja konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“


(Vyginto Skaračio nuotrauka )

Startuoja konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“

 

Šemet nacionalinis fotožurnalistikos konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ švenčia savo dvidešimtmetį.

Kaip ir kasmet, konkursui nuotraukas kviečiami teikti visi Lietuvos žiniasklaidoje dirbantys fotografai, fotografuojantys žurnalistai bei fotografai, bendradarbiaujantys su įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis.

Vieni pagrindinių konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ tikslų – skatinti šalies fotografų kūrybiškumą ir norą ieškoti savito žvilgsnio į reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje, bei atsakingai rengti sąžiningą vaizdinę informaciją. Konkursas nuo pat pirmų metų turi griežtą etikos kodeksą, o jo taisyklės kasmet peržiūrimos, atsižvelgiant į technikos raidą bei tarptautinių spaudos fotografijos konkursų tendencijas. Tokiu būdu siekiame ugdyti atsakingą fotografų požiūrį tiek į įvykių fiksavimą, tiek į nuotraukų apdorojimą.

Dėl šalyje ir pasaulyje susiklosčiusios situacijos šiemet pirmą katrą tarptautinė vertinimo komisija konkurso nuotraukas vertins nuotoliniu būdu – tikimės, kad tai turės teigiamą poveikį bendram rezultatui, nes komisijos nariai turės galimybę skirti nuotraukų peržiūrai dar daugiau laiko ir dėmesio.

Per du konkurso gyvavimo dešimtmečius “Lietuvos spaudos fotografijos” parodose ir albumuose buvo įamžinta mūsų visų mąstymo ir matymo kaita, politinė, kultūrinė ir ekonominė šalies raida - kviečiame kolegas ir šiemet prisijungti ir toliau kartu kurti įvairiaspalvį Lietuvos gyvenimo paveikslą.

 

Nuotraukas konkursui galima teikti nuo sausio 21 d. iki vasario 16 d. Norintys susipažinti su konkurso taisyklėmis ir pateikti savo darbus daugiau informacijos gali rasti:

http://pressphoto.lt/naujienos/6009705996d9a