Vilniaus rotušėje atidaryta Ramūno Danisevičiaus paroda „LIKĘ“


Lapkričio 7 dieną Vilniaus rotušėje įvyko Lietuvos spaudos fotografų klubo organizuotos Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodos „LIKĘ“ atidarymas. 

Nors autorius teigia, kad nė vieno socialinio tinklo neišskiria kaip favorito, vienas parodos LIKĘ raktų – paralelė su sąmonėje užprogramuotu feisbuko platformos ženklu LIKE, pagrindine autoriaus dalijimosi erdve, dar vienas parodos pavadinimo raktų – ji tiems ir apie tuos kurie liko pasitikti šimtmetį. Dauguma pasakojamų istorijų, lengvai sugulančių į vieną nuotrauką, yra pasakotojo vertybių ir asmenybės atspindys. Įamžintos kintančio gyvenimo sustabdytos akimirkos kviečia žiūrovus drauge panirti į apmąstymus, patirti estetinę jauseną, moderniomis priemonėmis tobulinti asmeninių patirčių refleksijas. 

Parodos atidarymo metu poetas ir filosofas Liutauras Degėsis pastebėjo, kad Ramūno fotografijose mes pamatome save, nors ir juos fiksuoja kitus, o kolekcininkas Edmundas Kelmickas įvertino autoriaus meistrystę. 

Parodoje eksponuojama R. Danisevičiaus kūryba atlikta bei pateikiama įvairiomis technikomis: nuo tradicinės žurnalistinės fotografijos veidrodiniu fotoaparatu, spalvotų pinhole iki socialiniuose tinkluose Instagram bei Facebook publikuojamų fotografijų su komentarais. Aštuonios portetinės pinhole fotografijos eksponuojamos per išgaubto stiko pusrutulius, kuriuos sukūrė stiklo menininkai Indrė ir Remigijus Kriukai. 

„Parodos idėja taip ir kilo – iš to nesibaigiančio nuotraukų srauto socialiniuose tinkluose. Kaupėsi, kaupėsi ir prisikaupė. Nebūna taip, kad ima ir susikaupia kažkokia tema, o tada reikia daryti parodą. Miesto tema, atsispindinti parodoje, praktiškai nesibaigia – ją gali daryti nuo pavasario iki žiemos. Miestas juk neišnyks, taigi belieka paimti kažkokį tarpą iš to, ką jau sukaupei, o tada daryti parodą”, – apie parodos atsiradimą pasakoja R. Danisevičius. 

Paklaustas, ar seka komentarus socialiniuose tinkluose, parodos autorius šypsodamasis teigia, kad grįžtamasis ryšys jam labai svarbus. „Smagu sulaukti grįžtamojo ryšio. Visada seku, žiūriu, kaip žmonės reaguoja, kokias emocijas jiems sukelia mano įkeltos nuotraukos. Tačiau malonu ne tik tada, kai pastebi socialiniuose tinkluose, bet ir kai ateina į parodas, tuomet galima daugiau pabendrauti. Juk ne į visus komentarus socialiniuose tinkluose spėju atsakyti“, – mintimis dalijasi R. Danisevičius. 

Parodoje eksponuojama ir jaunųjų R. Danisevičiaus kolegų kūryba. Jie pristato savo fotografijas, kurios, jų nuomone, buvo sukurtos R. Danisevičiaus kūrybos ir asmenybės įtakos pasekoje. Parodoje, greta R. Danisevičiaus darbų, eksponuojami ir Domanto Umbraso, Edvard Blaževič, Elijaus Kniežausko, Evgenia Levin, Ievos Budzeikaitės, Justino Stacevičiaus, Pauliaus Peleckio, Roko Tenio, Tado Kazakevičiaus bei Žygimanto Gedvilo darbai. 

Vilniaus rotušėje paroda bus eksponuojama iki lapkričio 30 dienos, o gruodžio mėnesį parodą numatyta eksponuoti Mažekiuose. 2018 metus paroda pradės Klaipėdoje, o vėliau keliaus į Papilę, Žemaičių Kalvariją, Panevėžį, Birštoną, Tauragę, Uteną, Nidą ir kitus miestus. 

Lietuvos spaudos fotografų klubas